locationstopimage

Najważniejszy personel

Zarząd Technetix

Duncan McIntyre

 

Duncan McIntyre — Prezes bez funkcji wykonawczych 

Duncan to dynamiczny lider biznesu koncentrujący się przede wszystkim na spółkach wzrostowych. Niedawno zakończył pracę na stanowisku prezesa EGSolutions plc. W styczniu 2015 roku odszedł z CPP plc po zakończeniu udanej i kompleksowej restrukturyzacji firmy. Do września 2013 roku był prezesem firmy Monitise plc, notowanej na rynku AIM spółki z branży mobilnej bankowości i mobilnych płatności, w której przypadła mu rola kluczowego członka zespołu. Dzięki pracy zespołu spółka Monitise zdobyła pozycję lidera rynku i osiągnęła kapitalizację liczoną w miliardach funtów. Aż do lutego 2014 roku Duncan był prezesem agencji reklamowej Profero z branży digital, gdzie odegrał kluczową rolę podczas przywracania firmy do jej dawnej świetności oraz przy jej późniejszej sprzedaży spółce Interpublic Inc. Duncan jest prezesem i inwestorem w firmie Acclimatise, małej spółce doradczej zajmującej się przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym. Jest ponadto inwestorem i doradcą dla niewielkiej grupy firm technologicznych takich jak Swanbay i Pythagorus. Duncan był poprzednio Dyrektorem Wykonawczym w notowanej na giełdzie spółce z branży systemów komputerowych (Morse plc).

paulnew

 

Paul Broadhurst — Założyciel i Dyrektor generalny 

Paul założył firmę Technetix w roku 1990 i jest jej głównym udziałowcem.  Odpowiada on za ogólne zarządzanie spółką i jej strategię, w tym rozwój działalności, sprzedaż i marketing. Przed założeniem firmy Technetix Paul pracował w firmach PA Consultants, Continental Microwave oraz EMI Central Research Laboratories. Paul jest dyplomowanym inżynierem, członkiem brytyjskiego Instytutu Inżynierii i Technologii, inżynierem europejskim, członkiem amerykańskiego Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników oraz członkiem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji Kablowej.

 

Andrew Kellet — Dyrektor Finansowy 

Andrew ma bogate doświadczenia w kierowaniu finansami i działalnością międzynarodowych firm o dużej skali wzrostu. Ostatnio pracował w sektorze nauk przyrodniczych/opieki zdrowotnej, pełniąc stanowiska dyrektora finansowego w Cmed Group, międzynarodowej firmie prowadzącej badania kliniczne, oraz Genetix Group Plc, notowanej na giełdzie firmie z branży nauk przyrodniczych i diagnostyki, w której odgrywał kluczową rolę w rozwoju, przekształceniu i pomyślnej sprzedaży spółki. Był także dyrektorem finansowym spółki Quest Diagnostics Inc. zajmującej się globalną działalnością w zakresie prób klinicznych. Andrew jest księgowym z dyplomem Coopers & Lybrand i odpowiada w Technetix za sprawy finansowe, prawne, kadrowe i informatyczne.

 

John Brougham — Członek Zarządu bez funkcji wykonawczych

John dołączył do zarządu Technetix w styczniu 2010 roku jako niezależny Dyrektor nie pełniący funkcji wykonawczych. Jest przewodniczącym Komisji ds. Audytu. Ma ponad 40-letnie doświadczenie w pracy w sektorze elektroniki, telekomunikacji i oprogramowania, z czego 30 lat przepracował na stanowisku dyrektora. Odszedł ze swojego ostatniego pełnoetatowego stanowiska Dyrektora Finansowego w spółce Monitise plc w 2012 roku, a jako dyrektor niewykonawczy pracuje od roku 2007. Obecnie jest również Dyrektorem niewykonawczym i przewodniczącym Komisji ds. Finansów, Inwestycji i Wyników Finansowych w West Herts Hospital Trust. John uzyskał tytuł licencjata ekonomii (z wyróżnieniem) i jest dyplomowanym księgowym (FCMA).

 colin buechner

 

Colin Buechner –Członek Zarządu nie pełniący funkcji wykonawczych 

Colin został powołany do zarządu Technetix w lipcu 2016 roku jako dyrektor nie pełniący funkcji wykonawczych. Jest on specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej, a także jest dyrektorem zarządzającym Network Access w Liberty Global, gdzie pracuje od 2001 roku. Na tym stanowisku odpowiada za opracowanie strategii oraz wspieranie innowacyjności, jak również za wszystkie działania planistyczne i projektowo-konstrukcyjne mające zapewnić spełnienie przez sieć obecnych
i przyszłych wymagań biznesowych. Do jego obowiązków w Liberty Global należą także programy rozbudowy sieci w celu przyłączenia milionów domów do sieci szerokopasmowej Liberty Global. Colin, przed podjęciem pracy w Libery Global, pracował w także kilku innych firmach telekomunikacyjnych, takich jak: Vodafone, VIAG Interkom i RSL COM.

Zarząd Technetix

 

Francois Giraud-Sauveur — Dyrektor Działu Sprzedaży 

Francois jest profesjonalistą od rozwoju działalności i sprzedaży z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej. Od chwili rozpoczęcia pracy w Technetix w roku 2008 z sukcesem prowadził sprzedaż w całej Europie i utworzył sześć regionów sprzedaży, w tym w USA. Począwszy od końca 2011 r. Francois prowadził sprzedaż na całym świecie, zarządzając zespołami sprzedaży, przetwarzania zamówień i obsługi klienta w 12 różnych krajach. Francois jest Francuzem, posiada dyplom międzynarodowej szkoły biznesu ESCE; w latach 1998 — 2004 pracował w firmie Acome jako kierownik działu eksportu, a następnie w Sagem Communications od 2004 do 2008 roku jako dyrektor działu sprzedaży w dziale urządzeń stacjonarnych.

 

Nathan Francis — Prezes Technetix Ameryka  

Nathan, będący osobą o silnej motywacji i inspirowaną wyzwaniami, rozpoczął pracę w firmie Technetix w roku 2010 i szybko awansował z regionalnego dyrektora sprzedaży na Europę Północną (Wielka Brytania, Irlandia i Skandynawia) na dyrektora operacyjnego, odpowiadając obecnie za zarządzanie produktami, marketing, sprawy operacyjne, logistykę i zakupy. Przed rozpoczęciem pracy w Technetix Nathan był dyrektorem operacyjnym operatora telekomunikacyjnego Tiscali Business Services od 2004 do 2010, zwiększając obroty swojego działu z 20 do 100 milionów funtów. Nathan jest bardzo dobrze przygotowany do zarządzania naszymi amerykańskimi oddziałami dzięki jego doświadczeniu w całym procesie operacyjnym, zapewniając wszystkim operatorom MSO w USA najwyższy priorytet od rozwoju nowych produktów aż po opiekę posprzedażową.

 

Jan Ariesen — Dyrektor ds. Technologii 

Jan, inżynier z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w zakresie projektowania szerokopasmowej telewizji kablowej, jest obecnie szefem zespołu CTO firmy Technetix. Skupia się on przede wszystkim na kontaktach z najważniejszymi klientami i jest rzecznikiem Technetix w zakresie technologii, opracowując nowe technologie i platformy produktów. Jan rozpoczął pracę dla Technetix w wyniku przyłączenia spółki Tratec w 1983 r. Przed rokiem 2008 Jan był w Technetix wiceprezesem wiodących zespołów projektowych w Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, zajmujących się badaniem, projektowaniem i wynajdywaniem nowych produktów i technologii.

tom carter web  

Tom Carter — Controller Finansowy Grupy 

Tom jest biegłym księgowym z ponad 10-letnim doświadczeniem w rachunkowości i finansach w wielu sektorach. Do Grupy Technetix dołączył w 2015 roku. Wcześniej pracował w dziale finansowania strukturyzowanego w Bank of Scotland, a następnie piastował wiele znaczących stanowisk finansowych w firmach Procter & Gamble i BSkyB. Ostatnio pełnił funkcję Regionalnego Controllera  Biznesu w Alliance Boots, wspomagając biznesowo zespoły  operacyjne i  handlowe w Wielkiej Brytanii, Europie, a później w Ameryce Łacińskiej. Tom zdobył uprawnienia biegłego księgowego w Pricewaterhouse Coopers, a na Uniwersytecie Oksfordzkim uzyskał dyplom filologii nowożytnej. Jest on odpowiedzialny za działalność finansową całej Grupy Technetix.

jurgen web  

Jurgen Hatheier – Dyrektor ds. Produktu 

Jurgen Hatheier dołączył do Technetix jako Dyrektor Działu Stacji Czołowych i Sieci Dostępowych w 2015 roku. Jako Dyrektor ds. Produktu odpowiada za wszystkie dostawy produktów Technetix i nadzoruje Dział Zarządzania Produktu oraz Dział Rozwoju i Badań. Ma bardzo duże doświadczenie w zakresie R&D oraz PM, gdyż wcześniej pracował jako Wiceprezes ds. Sprzedaży w PBN oraz Dyrektor Zarządania Produktem w firmie Arris. Doświadczenie w branży telekomunikacyjnej zdobywa od ponad 16 lat. Zaczynał jako inżynier systemów w 2000 roku u jednego z operatorów kablowych. W 2005 roku rozpoczął swoją karierę u dostawców produktów tworząc i dostarczając rozwiązania dla rynku telekomunikacyjnego. Jurgen zdobył tytuł Masters in Business Administration and Economics na Uniwerytecie Johannnesa Keplera w Linz (Austria). Pracuje w naszym oddziale w Veenendaal w Holandii, gdzie będzie wspomagał Technetix swoim talentem.

You have allowed cookies to be placed on your computer. This decision can be reversed.