locationstopimage

O nas

Technetix dostarcza wiodące na rynku produkty i usługi do największych na świecie operatorów sieci kablowych.

Pracownicy Technetix specjalizują się zarówno w technologii koncentrycznej, światłowodowej jak i hybrydowej. Dzięki naszym produktom operatorzy sieci mogą dostarczać swoim klientom optymalne rozwiązania w zakresie usług telewizyjnych, internetowych i telefonicznych.

Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, starając się znaleźć jak najlepsze rozwiązania odpowiadające ich oczekiwaniom. Nasze produkty, wdrażane w sieciach na całym świecie, zyskały jak najlepsze opinie. Jesteśmy zaufanym dostawcą produktów i usług dla ponad 2300 klientów, którzy dzięki wykorzystaniu naszych innowacji odnotowują zyski związane z niższymi kosztami operacyjnymi.

Technetix zatrudnia ponad 200 osób, produkty firmy są dostępne w 91 krajach. Mamy oddziały w USA (Kolorado, Północna Karolina), Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii, Belgii, Irlandii, Polsce, Kosowie,  Rumunii i na Tajwanie. Nasze biura sprzedaży mieszczą się we Francji, Portugalii, Chorwacji, Niemczech, Norwegii, Danii i Meksyku. Posiadamy Dział Zarządzania Produktami oraz Dział Badań i Rozwoju w USA (dla produktów dedykowanych na rynek amerykański), w Wielkiej Brytanii (Rozwiązania abonenckie), Holandii (Stacja czołowa i Sieć dostępowa) oraz w Belgii (optyka). Na Tajwanie z kolei Technetix zatrudnia inżynierów zajmujących się kontrolą jakości w fabrykach na Dalekim Wschodzie. 

Od momentu założenia firmy w 1990 roku Technetix wniósł ogromny wkład w rozwój telewizji kablowej. Posiadając solidne podstawy i będąc gotowym na nowe wyzwania firma przewiduje swój dalszy rozwój.

 

 •  
   

  1990 - 2003

 • Marzec 1990
   

  Założenie Technetix

  Firma Technetix została założona w marcu 1990 roku przez naszego dyrektora generalnego – Paula Broadhurst. Początkowo działalność firmy skupiała się na sprzęcie dla telewizji kablowej i satelitarnej. Jednak zauważywszy potencjał sieci kablowych, Technetix wprowadził na rynek innowacyjne rozwiązania w zakresie stacji czołowych i sieci   dostępowych.

 • 1996
   

  Szybki rozwój

  W 1996 Technetix odnotował gwałtowny wzrost osiągając przychód w wysokości 10 mln funtów. Firma zbudowała swoją reputację dzięki szerokiej gamie rozwiązań technicznych dostarczanych największym brytyjskim operatorom sieci kablowych.  

 • 2000
   

  Przejęcie Tele-Installs

  W 2000 roku Technetix wzbogacił swoje portfolio przejmując brytyjską firmę Tele-Installs – producenta i dystrybutora produktów do instalacji telewizji kablowej. Przejęcie to przyczyniło się do zwiększenia produkcji zlecanej na Dalekim Wschodzie oraz zapewniło dodatkowy łańcuch dostaw do istniejącego zakładu produkcyjnego.

 • 2003
   

  Otwarcie biura w Hiszpanii

  W roku 2003 Technetix otwiera biuro sprzedaży w Hiszpanii.

 •  
   

  2005 - 2007

 • 2005
   

  Przejęcie Tratec Telecom

  W 2005 roku, dzięki przejęciu holenderskiej firmy Tratec, Technetix został wiodącym dostawcą produktów na rynek europejski, posiadając biura sprzedaży w Polsce, Danii, Francji a także Wielkiej Brytanii, Holandii i Hiszpanii.

 • 2006
   

  Przejęcie MTEC Broadband

  W 2006 roku, dzięki przejęciu MTEC Broadband – belgijskiego dostawcy sprzętu do stacji czołowych i sieci dostępowych, Technetix umacnia swą pozycję na rynku urządzeń sieci dostępowej.

 • 2007
   

  Otwarcie biura na Bałkanach i w USA

  W 2007 roku Technetix rozszerza swą działalność na rynek bałkański, otwierając biuro sprzedaży i magazyn w Prisztinie w Kosowie, oraz biuro w Denver w Kolorado, zajmujące się rynkiem Stanów Zjednoczonych i Kanady.

 • Koniec 2007
   

  Przejęcie Foentel Telecomunicaciones

  Pod koniec 2007 roku zakończony został proces przejęcia Foentel Telecomunicaciones, wiodącego dostawcy produktów sieci dostępowej i rozwiązań abonenckich w Hiszpanii. Dzięki temu Technetix został wiodącym dostawcą na rynku hiszpańskim i portugalskim.

 •  
   

  2011 - 2014

 • 2011
   

  Otwarcie biura i magazynu w Irlandii

  W 2011 roku Technetix otwiera biuro i magazyn w Irlandii. Powołuje również dyrektora ds. Sprzedaży w Portugalii, by móc wykorzystać możliwość rozwoju firmy w tym regionie.  

 • 2012
   

  Otwarcie magazynu w Rumunii

  W 2012 roku Technetix umacnia swą obecność na rynku europejskim otwierając magazyn w miejscowości Timisoara w Rumunii. Później magazyn ten zostaje przeniesiony do Bukaresztu, by móc zapewnić sprawniejszą obsługę rynku rumuńskiego.

 • 2013
   

  Otwarcie magazynu na Węgrzech

  W 2013 roku otwarto dodatkowy magazyn w Budapeszcie, obsługujący rynek węgierski.

 • 2014
   

  Nowe biuro w Veenendaal w Holandii

  W 2014 roku Technetix przeniósł swoje holenderskie biuro do nowych, specjalnie zaprojektowanych pomieszczeń w Veenendaal. Nowa lokalizacja umożliwiła rozbudowę  działu badawczo-rozwojowego (R&D) oraz zwiększenie powierzchni magazynu obsługującego rynek środkowoeuropejski. 

 • 2014
   

  Otwarcie biura na Tajwanie 

  Również w 2014 roku, chcąc nawiązać bliższe relacje z zakładami produkcyjnymi na Tajwanie, Technetix otwiera w Taipei biuro zajmujące się kontrolą jakości. Pod koniec 2014 roku firma rekrutuje regionalnych dyrektorów sprzedaży dla rynków Niemiec i Chorwacji.

 •  
   

  2015 - Dziś

 • Marzec 2015
   

  25-lecie Technetix

  W marcu 2015 roku Technetix obchodzi 25-lecie swojej działalności. Główna siedziba firmy i magazyn zostają przeniesione do nowej lokalizacji w Albourne (West Sussex, Anglia).

 • 1 października 2015
   

  Przejęcie Telewire Supplies

  Technetix ogłasza nabycie aktywów ARRIS Supplies Division; dawniej TeleWire Supplies i części ARRIS Group, Inc.

 • Lipiec 2016
   

  Współpraca z Liberty Global

  Liberty Global Ventures – globalny fundusz inwestycyjny należący do Liberty Global, w lipcu 2016 roku zainwestował w Technetix 7,5 milionów funtow. Środki te zostały przeznaczone na badania naukowe i rozwój, aby móc dostarczać klientom innowacyjne rozwiązania jak i poszukiwać nowych możliwości biznesowych.

 • Wrzesień 2016
   

  Przystąpienie do programu SCTE CAP

  We wrześniu 2016, Technetix dołączył do Society of Cable Telecommunications Engineers  (SCTE), programu Corporate Alliance Partnership (CAP). Udział w tym programie wskazuje na wzrost zaangażowania Technetix w amerykański rynek telewizji kablowej oraz w rozwój technologii szerokopasmowej.

 • Wrzesień 2016
   

  Dostawa 200 000 sztuki DBx

  Również we wrześniu 2016 Technetix przekroczył sprzedaż 200 000 szt. modułowych platform dostępowych serii DBx.

 • Styczeń 2017
   

  Otwarcie biura w Meksyku

  Technetix otwiera nowe biuro w Meksyku.

 • Luty 2017
   

  Współpraca z TELONIX

  W lutym 2017 Technetix wybrał TELONIX Communications jako swojego partnera dystrybucyjnego w Kanadzie.