Relacje inwestorskie

Lhome-footer-logo.pngiberty Global jest największą na świecie międzynarodową firmą działającą w zakresie usług telewizyjnych i szerokopasmowych. Prowadzi działalność w ponad 30 krajach na terenie Europy, Ameryki Łacińskiej i na Karaibach. Firma inwestuje w infrastrukturę, która umożliwia klientom w pełni odczuć korzyści płynące z rewolucji cyfrowej. Skala zaangażowania firmy w innowacje pozwala zaoferować wiodące na rynku produkty, dostarczane za pośrednictwem sieci nowej generacji. Produkty te łączą ponad 24 miliony abonentów z ponad 50 milionami usług telewizyjnych, usług w zakresie szerokopasmowego internetu i usług telefonicznych. Obsługują także ponad 10 milionów abonentów sieci komórkowej i oferują usługi WiFi w 10 milionach punktów dostępowych.

Działalność Liberty Global obejmuje 2 spółki: Liberty Global Group (NASDAQ: LBTYA, LBTYB and LBTYK) dla rynku europejskiego i LiLAC Group (NASDAQ: LILA i LILAK, OTC Link: LILAB), działającą na terenie Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Liberty Global Group działa w 12 europejskich krajach pod marką Virgin Media, Unitymedia, Telenet i UPC. Liberty Global Group znajduje się w posiadaniu 50% VodafoneZiggo, holenderskiej spółki joint venture, mającej 4 miliony klientów, 10 milionów abonentów telefonii stacjonarnej i 5 milionów abonentów telefonii komórkowej. LiLAC Group działa w ponad 20 krajach Ameryki Łacińskiej i na Karaibach pod marką VTR, Flow, Liberty, Más Móvil i BTC. Ponadto LiLAC Group posiada podmorską sieć światłowodową w całym regionie łącząc tym samym ponad 40 rynków.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.libertyglobal.com

 


[1] Statystyki abonentów dla Liberty Global (włączając LiLAC Group) z dnia 31 marca 2016 i CWC (Cable and Wireless Comunications) z dnia 31 grudnia 2015, są oparte na zasadach zliczania abonentów przez każdy z tych podmiotów. Zasady zliczania abonentów CWC mogą różnić się od zasad przyjętych przez Liberty Global. W związku z powyższym, połączonych statystyk abonentów nie należy traktować jako rzeczywistej liczby abonentów podawanej przy połączonej działalności, do czasu aż CWC dostosuje się do zasad zliczania abonentów przyjętych przez Liberty Global.