Relacje inwestorskie

Lhome-footer-logo.pngiberty Global jest największą na świecie międzynarodową firmą działającą w zakresie usług telewizyjnych i szerokopasmowych. Prowadzi działalność w ponad 30 krajach na terenie Europy, Ameryki Łacińskiej i na Karaibach. Firma inwestuje w infrastrukturę, która umożliwia klientom w pełni odczuć korzyści płynące z rewolucji cyfrowej. Skala zaangażowania firmy w innowacje pozwala zaoferować wiodące na rynku produkty, dostarczane za pośrednictwem sieci nowej generacji. Produkty te łączą ponad 24 miliony abonentów z ponad 50 milionami usług telewizyjnych, usług w zakresie szerokopasmowego internetu i usług telefonicznych. Obsługują także ponad 10 milionów abonentów sieci komórkowej i oferują usługi WiFi w 10 milionach punktów dostępowych.

Działalność Liberty Global obejmuje 2 spółki: Liberty Global Group (NASDAQ: LBTYA, LBTYB and LBTYK) dla rynku europejskiego i LiLAC Group (NASDAQ: LILA i LILAK, OTC Link: LILAB), działającą na terenie Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Liberty Global Group działa w 12 europejskich krajach pod marką Virgin Media, Unitymedia, Telenet i UPC. Liberty Global Group znajduje się w posiadaniu 50% VodafoneZiggo, holenderskiej spółki joint venture, mającej 4 miliony klientów, 10 milionów abonentów telefonii stacjonarnej i 5 milionów abonentów telefonii komórkowej. LiLAC Group działa w ponad 20 krajach Ameryki Łacińskiej i na Karaibach pod marką VTR, Flow, Liberty, Más Móvil i BTC. Ponadto LiLAC Group posiada podmorską sieć światłowodową w całym regionie łącząc tym samym ponad 40 rynków.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.libertyglobal.com

 


[1] Statystyki abonentów dla Liberty Global (włączając LiLAC Group) z dnia 31 marca 2016 i CWC (Cable and Wireless Comunications) z dnia 31 grudnia 2015, są oparte na zasadach zliczania abonentów przez każdy z tych podmiotów. Zasady zliczania abonentów CWC mogą różnić się od zasad przyjętych przez Liberty Global. W związku z powyższym, połączonych statystyk abonentów nie należy traktować jako rzeczywistej liczby abonentów podawanej przy połączonej działalności, do czasu aż CWC dostosuje się do zasad zliczania abonentów przyjętych przez Liberty Global.

You have allowed cookies to be placed on your computer. This decision can be reversed.